Eestlane tõestas doktoritöös, et selfiede taga on suur teadus
Katrin Tiidenberg tegi doktoritöö, milles ta uuris selfiede ehk selvepiltide tegemise ja jagamise praktikaid.
"Sinna on sisse ehitatud teatav iseendaga rahulolu. Enesepildistamise aktis on peidus see, et sulle tundub, et sa oled piisavalt kaunis, et iseendast pilti teha," rääkis Tiidenberg ETV saates "Ringvaade", mis on selfie üks peamiseid ideesid.
Samas on üha enam populaarsust kogumas aususe trend. Mingil hetkel levisid sotsiaalmeedias näiteks kehaselfie'd, mis näitavad pildil "tegelikku" inimest.
Värskeks trendiks on aga lahutajate fotod. "See on aasta jooskul muutunud üha popimaks, inimesed teevad seda tavaliselt väljudes kohtuhoonest või koos paberiga, mis tõendab lahutust," rääkis Tiidenberg. Ta selgitas, et kui sotsiaalmeedias jagatakse peamiselt ilustavaid fotosid, siis lahutuse selfie'd ongi pigem osa trendist, mis näitab, et elu ei ole alati üdini positiivne.
Selfie'd mängivad viimasel ajal üha suuremat osa usust, seksismist ja paljudest muudest sotsiaalsetest teemadest, mis näitab, et tegemist on tõelise teadusega. "Nii palju, kui on tehtud uurimusi selfie'de kohta, siis väga sageli on nendes inimese enda jaoks mingi avastamine või asja äramärkimine. Sündmused või kogemused võivad muutuda tõesemaks, kui ta need üles pildistab," selgitas Tiidenberg, miks selfie'd maailma vallutavad.
Toimetaja: Rutt Ernits