Kadrioru park tähistab tantsu ja trummide saatel 305. sünnipäeva
22. juulil toimuvad Kadrioru pargis ja muuseumides lossi- ja pargiansambli 305. aastapäevale pühendatud pidustused, mis toovad kokku maailma kultuuride eredaid näiteid prantsuse barokktantsust jaapani traditsioonilise muusikani.
Tänavu on sünnipäevapidustuste teemaks maailma kultuurid, sest Kadriorg on alati olnud erinevate maade kunstide ja inimeste kohtumispaik. Roomast saabunud arhitekti loodud lossi ja pargi projekti teostamisel töötasid siin meistrid Veneetsiast, Stockholmist, Peterburist ja Riiast.
Ka praegune Kadriorg on maailmale avatud ja toob kokku palju erinevaid traditsioone. Külastajat rõõmustavad nii eesti vöömustrite järgi kujundatud värvirohked lillepeenrad kui ka vaikne ja minimalistlik jaapani aed; Kadrioru kunstimuuseumis ja Mikkeli muuseumis on väljas aga paljude Euroopa, Vene ja Idamaade kunstnike looming.
Kell 12 algav pidustuste avatseremoonia toob publiku ette barokktantsu ning juhatab sisse lossiaiamängud – maastikumängu, kus jagub meisterdamist, loomingulisi ülesandeid ja õpetlikke mänge kogu perele.
Maailmakultuuride tutvustamiseks täiskasvanutele ja noortele korraldatakse mitmeid ekskursioone ja töötube. Ansambel Team En muusikud tutvustavad taiko-trumme kui jaapani traditsioonilise kultuuri olulist osa. Lilleseadmise kunsti õpetab florist ja Tallinna Lilleballi juht Tatjana Tridvornova. Kadrioru pargi liigirohket taimestikku ja sündmusterohket ajalugu avavad pargiekskursioonid, vanade meistrite kunsti tagamaid tutvustavad kuraatorituurid Kadrioru kunstimuuseumis ja Mikkeli muuseumis.
Pidustused kulmineeruvad õhtul, kui kell 18 algab Kadrioru kunstimuuseumis barokktantsu kontsert-etendus "Veetlev barokktants" ja seejärel kell 20 taiko-trummide show "Shinki" Kadrioru alumise aia suurel laval.
Kadrioru sünnipäeva tähistamiseks on valitud Peeter I välipäevikusse märgitud 22. juuli 1718, mil tsaar Peeter I ja arhitekt Nicola Michetti määrasid tulevase lossi asukoha.
Toimetaja: Kerttu Kaldoja